PELAAJA
Aktiivinen
Abdulla Ashurov
Seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Vasemman laidan hyökkääjä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 16. elokuuta 2007
- Syntymäpaikka
- Makhachkala, Venäjä
- Pituus
- 1,80 m
- Kansallisuus
- Venäjä
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 25/26
Kaudet
1
Ottelut
2
Maalit
0
Syötöt
0
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Premier Liga | Dinamo Makhachkala | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 6 |
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Abdulla Ashurov pelaa?
- Abdulla Ashurov pelaa Dinamo Makhachkala:ssa.
Mitä numeroa Abdulla Ashurov käytti?
- Abdulla Ashurov käytti numero 70 paitaa kaudella 2026. Seura oli Dinamo Makhachkala.
Missä asemassa Abdulla Ashurov pelaa?
- Abdulla Ashurov pelaa asemassa Vasemman laidan hyökkääjä.
Kuinka vanha Abdulla Ashurov on?
- Abdulla Ashurov on 19-vuotias, syntynyt 16. elokuuta 2007.
Kuinka monta maalia Abdulla Ashurov on tehnyt?
- Tilastoissamme Abdulla Ashurov on pelannut 2 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Abdulla Ashurov teki 0 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Mikä on Abdulla Ashurov:n kansalaisuus?
- Abdulla Ashurov:n kansalaisuus on Venäjä.
Missä Abdulla Ashurov syntyi?
- Abdulla Ashurov syntyi Makhachkala, Venäjä:ssa.
Kuinka pitkä Abdulla Ashurov on?
- Abdulla Ashurov:n pituus on 1,80 m.
Kummalla jalalla Abdulla Ashurov pelaa?
- Abdulla Ashurov pelaa oikealla jalalla.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.