PELAAJA
Ei tuoreita tietoja
Meillä ei ole tuoreita ottelutietoja tästä pelaajasta. Se ei ole sama kuin eläkkeelle jääminen — lähde ei kerro, että hän olisi lopettanut pelaamisen.
Adrien Silva
Markkina-arvo
400,0 t. €
6. kesäkuuta 2024
Viimeisin seura
Keskikenttä
- Aseman tarkennos
- Keskikenttä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 15. maaliskuuta 1989
- Syntymäpaikka
- Angoulême, Ranska
- Pituus
- 1,75 m
- Kansallisuus
- Portugali
- Agentti
- MadeinFootball
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 23/24
Kaudet
13
Ottelut
262
Maalit
37
Syötöt
20
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 | Liga Portugal | Rio Ave FC | 10 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 20/21 | Serie A | UC Sampdoria | 24 | 1 | 1 | 8 | 0 |
| 19/20 | Ligue 1 | AS Monaco | 22 | 0 | 2 | 7 | 0 |
| 18/19 | Ligue 1 | AS Monaco | 15 | 0 | 0 | 6 | 0 |
| 18/19 | Premier League | Leicester City | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17/18 | Premier League | Leicester City | 12 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 17/18 | Liga Portugal | Sporting CP | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 16/17 | Liga Portugal | Sporting CP | 27 | 4 | 2 | 6 | 0 |
| 15/16 | Liga Portugal | Sporting CP | 29 | 8 | 6 | 12 | 1 |
| 14/15 | Liga Portugal | Sporting CP | 30 | 8 | 2 | 12 | 0 |
| 13/14 | Liga Portugal | Sporting CP | 28 | 8 | 3 | 9 | 0 |
| 12/13 | Liga Portugal | Sporting CP | 19 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20/21 | Italy Cup | UC Sampdoria | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 17/18 | FA Cup | Leicester City | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 16/17 | Allianz Cup | Sporting CP | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | Supertaça | Sporting CP | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 15/16 | Allianz Cup | Sporting CP | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 13/14 | Allianz Cup | Sporting CP | 3 | 1 | 1 | 2 | 0 |
| 12/13 | Allianz Cup | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | Champions League Qu. | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16/17 | Champions League | Sporting CP | 5 | 1 | 1 | 2 | 0 |
| 15/16 | Europa League | Sporting CP | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 2015 | Champions League Qu. | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14/15 | Champions League | Sporting CP | 6 | 2 | 0 | 1 | 0 |
| 14/15 | Europa League | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2012 | Europa League Qualifying | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12/13 | Europa League | Sporting CP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut | Kapteenina |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 15 | 12 | — | |
| 2021 | 5 | 18 | — | |
| 20/21 | 5 | 33 | — | |
| 2019 | 15 | 15 | — | |
| 19/20 | 8 | 23 | 2 | |
| 2018 | 14 | 20 | — | |
| 2018 | 23 | 4 | — | |
| 2017 | 23 | 5 | 5 | |
| 16/17 | 23 | 34 | 31 | |
| 15/16 | 23 | 39 | 35 | |
| 14/15 | 23 | 39 | — | |
| 13/14 | 23 | 31 | — |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 24/25 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 23/24 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 23/24 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 20/21 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 19/20 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | 20,5 milj. € | |
| 11/12 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 10/11 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
400,0 t. €
Kaikkien aikojen korkein
25,0 milj. €
päivä 31. lokakuuta 2016
- 27.8.2007: €50k, Sporting U19
- 20.9.2007: €300k, Sporting U19
- 18.3.2008: €500k, Sporting CP
- 18.9.2008: €700k, Sporting CP
- 2.7.2009: €1,60m, Sporting CP
- 4.2.2010: €3,50m, Sporting CP
- 17.9.2010: €2,50m, Maccabi Haifa
- 22.12.2010: €2m, Maccabi Haifa
- 8.8.2011: €1,90m, Coimbra
- 2.2.2012: €2,50m, Coimbra
- 2.7.2012: €3,50m, Sporting CP
- 2.7.2013: €3m, Sporting CP
- 11.10.2013: €5m, Sporting CP
- 20.2.2014: €7,50m, Sporting CP
- 25.7.2014: €8,50m, Sporting CP
- 17.2.2015: €10m, Sporting CP
- 1.7.2015: €12,50m, Sporting CP
- 24.2.2016: €14m, Sporting CP
- 1.6.2016: €18m, Sporting CP
- 29.7.2016: €20m, Sporting CP
- 31.10.2016: €25m, Sporting CP
- 2.1.2018: €25m, Leicester
- 28.5.2018: €20m, Leicester
- 19.12.2018: €15m, Leicester
- 3.6.2019: €13m, Monaco
- 19.12.2019: €10m, Monaco
- 8.4.2020: €8m, Monaco
- 13.10.2020: €6m, Sampdoria
- 29.12.2020: €4m, Sampdoria
- 3.6.2021: €3m, Sampdoria
- 28.12.2021: €2,50m, Sampdoria
- 18.5.2022: €2m, Al-Wahda
- 15.12.2022: €1,80m, Al-Wahda
- 31.5.2023: €1,50m, Al-Wahda
- 25.10.2023: €1m, Without Club
- 8.3.2024: €500k, Rio Ave FC
- 6.6.2024: €400k, Rio Ave FC
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Adrien Silva viimeksi pelasi?
- Rio Ave FC on viimeinen seuran tiedoissa oleva seura, jossa Adrien Silva pelasi.
Mitä numeroa Adrien Silva käytti?
- Adrien Silva käytti numero 15 paitaa kaudella 2024. Seura oli Rio Ave.
Missä asemassa Adrien Silva pelaa?
- Adrien Silva pelaa asemassa Keskikenttä.
Kuinka vanha Adrien Silva on?
- Adrien Silva on 37-vuotias, syntynyt 15. maaliskuuta 1989.
Mikä oli Adrien Silva:n viimeksi kirjattu markkina-arvo?
- Adrien Silva:n viimeksi kirjattu markkina-arvo oli 400,0 t. €, 6. kesäkuuta 2024.
Mikä on Adrien Silva:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Adrien Silva:n korkein kirjattu markkina-arvo on 25,0 milj. €, 31. lokakuuta 2016.
Kuinka monta maalia Adrien Silva on tehnyt?
- Tilastoissamme Adrien Silva on pelannut 262 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Adrien Silva teki 37 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Mikä on Adrien Silva:n kansalaisuus?
- Adrien Silva:n kansalaisuus on Portugali.
Missä Adrien Silva syntyi?
- Adrien Silva syntyi Angoulême, Ranska:ssa.
Kuinka pitkä Adrien Silva on?
- Adrien Silva:n pituus on 1,75 m.
Kummalla jalalla Adrien Silva pelaa?
- Adrien Silva pelaa oikealla jalalla.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.