PELAAJA
Aktiivinen
Alan Virginius
Markkina-arvo
3,0 milj. €
2. kesäkuuta 2026
Seura
Keskikenttä
- Aseman tarkennos
- Vasemman laidan keskikenttä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 3. tammikuuta 2003
- Syntymäpaikka
- Soisy-sous-Montmorency, Ranska
- Pituus
- 1,80 m
- Kansallisuus
- Ranska
- Seurassa siitä
- 9. heinäkuuta 2025
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2029
- Agentti
- VV Consulting
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 25/26
Kaudet
6
Ottelut
46
Maalit
2
Syötöt
4
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 | Ligue 1 | Clermont Foot 63 | 14 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 23/24 | Ligue 1 | LOSC Lille | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22/23 | Ligue 1 | LOSC Lille | 15 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Europa League | BSC Young Boys | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2025 | Europa League Qualifying | BSC Young Boys | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24/25 | Champions League | BSC Young Boys | 7 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2024 | Champions League Qu. | BSC Young Boys | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 25/26 | 7 | 43 | |
| 2024 | 26 | 14 | |
| 24/25 | 21 | 32 | |
| 2023 | 26 | 14 | |
| 22/23 | 26 | 27 |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | 2,5 milj. € | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 23/24 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 23/24 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | 4,0 milj. € | |
| 20/21 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 19/20 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
3,0 milj. €
Kaikkien aikojen korkein
5,0 milj. €
päivä 23. joulukuuta 2024
- 14.8.2020: €100k, FC Sochaux
- 11.11.2020: €200k, FC Sochaux
- 11.3.2021: €300k, FC Sochaux
- 25.6.2021: €500k, FC Sochaux
- 27.10.2021: €700k, FC Sochaux
- 27.12.2021: €800k, FC Sochaux
- 24.3.2022: €1,50m, FC Sochaux
- 2.6.2022: €2m, FC Sochaux
- 19.9.2022: €4m, Lille
- 18.12.2023: €3,50m, Lille
- 3.6.2024: €3,50m, Clermont Foot
- 23.12.2024: €5m, BSC Young Boys
- 20.3.2025: €3m, BSC Young Boys
- 29.12.2025: €2,50m, BSC Young Boys
- 2.6.2026: €3m, BSC Young Boys
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Alan Virginius pelaa?
- Alan Virginius pelaa BSC Young Boys:ssa.
Mikä pelipaita-numero Alan Virginius:lla on?
- Alan Virginius käyttää numero 7 paitaa. Seura on Young Boys.
Missä asemassa Alan Virginius pelaa?
- Alan Virginius pelaa asemassa Vasemman laidan keskikenttä.
Kuinka vanha Alan Virginius on?
- Alan Virginius on 23-vuotias, syntynyt 3. tammikuuta 2003.
Mikä on Alan Virginius:n markkina-arvo?
- Alan Virginius:n markkina-arvo on 3,0 milj. €, arvioitu 2. kesäkuuta 2026.
Mikä on Alan Virginius:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Alan Virginius:n korkein kirjattu markkina-arvo on 5,0 milj. €, 23. joulukuuta 2024.
Kuinka monta maalia Alan Virginius on tehnyt?
- Tilastoissamme Alan Virginius on pelannut 46 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Alan Virginius teki 2 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Mikä on Alan Virginius:n kansalaisuus?
- Alan Virginius:n kansalaisuus on Ranska.
Missä Alan Virginius syntyi?
- Alan Virginius syntyi Soisy-sous-Montmorency, Ranska:ssa.
Kuinka pitkä Alan Virginius on?
- Alan Virginius:n pituus on 1,80 m.
Kummalla jalalla Alan Virginius pelaa?
- Alan Virginius pelaa oikealla jalalla.
Milloin Alan Virginius:n sopimus päättyy?
- Alan Virginius:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2029 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.