Flagside.football
PELAAJA
Aktiivinen

Ander Barrenetxea

Markkina-arvo
18,0 milj. €
5. kesäkuuta 2026
Seura
Real Sociedad
Hyökkääjä
Aseman tarkennos
Vasemman laidan hyökkääjä
Kätisyys
Oikea
Syntynyt
27. joulukuuta 2001
Syntymäpaikka
Donostia-San Sebastián, Espanja
Pituus
1,75 m
Kansallisuus
Espanja
Seurassa siitä
1. heinäkuuta 2019
Sopimus voimassa
30. kesäkuuta 2030
Agentti
THE·TEAM

Seuraava ottelu

LaLiga
Real SociedadvDeportivo

· Reale Arena, San Sebastian

Kaudet

Vain täydet kaudet, saakka 25/26

Kaudet
9
Ottelut
234
Maalit
28
Syötöt
18

Sarja

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
25/26LaLigaReal Sociedad303550
24/25LaLigaReal Sociedad301360
23/24LaLigaReal Sociedad294110
22/23LaLigaReal Sociedad233140
21/22LaLigaReal Sociedad111100
20/21LaLigaReal Sociedad313070
19/20LaLigaReal Sociedad170010
18/19LaLigaReal Sociedad61000
18/19LaLigaFC Barcelona10000
18/19LaLigaDeportivo Alavés10000
18/19LaLigaRCD Espanyol Barcelona10000

Kotimaiset cupit

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
25/26Copa del ReyReal Sociedad41010
24/25Copa del ReyReal Sociedad74200
23/24Copa del ReyReal Sociedad30000
22/23Copa del ReyReal Sociedad10000
2021SupercopaReal Sociedad10000
21/22Copa del ReyReal Sociedad10000
20/21Copa del ReyReal Sociedad20000
19/20Copa del ReyReal Sociedad73210

Mannertason seurakilpailut

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
24/25Europa LeagueReal Sociedad103110
23/24Champions LeagueReal Sociedad71110
22/23Europa LeagueReal Sociedad10000
21/22Europa LeagueReal Sociedad40100
20/21Europa LeagueReal Sociedad60000

Usein kysytyt kysymykset

Missä seurassa Ander Barrenetxea pelaa?

Ander Barrenetxea pelaa Real Sociedad:ssa.

Mikä pelipaita-numero Ander Barrenetxea:lla on?

Ander Barrenetxea käyttää numero 7 paitaa. Seura on Real Sociedad.

Missä asemassa Ander Barrenetxea pelaa?

Ander Barrenetxea pelaa asemassa Vasemman laidan hyökkääjä.

Kuinka vanha Ander Barrenetxea on?

Ander Barrenetxea on 24-vuotias, syntynyt 27. joulukuuta 2001.

Mikä on Ander Barrenetxea:n markkina-arvo?

Ander Barrenetxea:n markkina-arvo on 18,0 milj. €, arvioitu 5. kesäkuuta 2026.

Mikä on Ander Barrenetxea:n korkein kirjattu markkina-arvo?

Ander Barrenetxea:n korkein kirjattu markkina-arvo on 20,0 milj. €, 22. joulukuuta 2023.

Kuinka monta maalia Ander Barrenetxea on tehnyt?

Tilastoissamme Ander Barrenetxea on pelannut 234 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Ander Barrenetxea teki 28 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.

Mikä on Ander Barrenetxea:n kansalaisuus?

Ander Barrenetxea:n kansalaisuus on Espanja.

Missä Ander Barrenetxea syntyi?

Ander Barrenetxea syntyi Donostia-San Sebastián, Espanja:ssa.

Kuinka pitkä Ander Barrenetxea on?

Ander Barrenetxea:n pituus on 1,75 m.

Kummalla jalalla Ander Barrenetxea pelaa?

Ander Barrenetxea pelaa oikealla jalalla.

Milloin Ander Barrenetxea:n sopimus päättyy?

Ander Barrenetxea:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2030 asti.

Tässä aliosassa ei vielä juttuja

Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.