PELAAJA
Aktiivinen
Bryan Gil
Markkina-arvo
8,0 milj. €
5. kesäkuuta 2026
Seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Vasemman laidan hyökkääjä
- Kätisyys
- Vasen
- Syntynyt
- 11. helmikuuta 2001
- Syntymäpaikka
- Barbate, Espanja
- Pituus
- 1,75 m
- Kansallisuus
- Espanja
- Seurassa siitä
- 1. syyskuuta 2025
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2030
- Agentti
- IFM
Seuraava ottelu
LaLiga 2
· Estadi Montilivi, Girona
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 25/26
Kaudet
9
Ottelut
198
Maalit
13
Syötöt
18
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | LaLiga | Girona FC | 29 | 0 | 3 | 5 | 0 |
| 24/25 | LaLiga | Girona FC | 25 | 3 | 3 | 4 | 0 |
| 23/24 | Premier League | Tottenham Hotspur | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22/23 | LaLiga | Sevilla FC | 17 | 2 | 2 | 4 | 0 |
| 22/23 | Premier League | Tottenham Hotspur | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 21/22 | LaLiga | Valencia CF | 12 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 21/22 | Premier League | Tottenham Hotspur | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20/21 | LaLiga | SD Eibar | 28 | 4 | 3 | 6 | 0 |
| 20/21 | LaLiga | Sevilla FC | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19/20 | LaLiga | CD Leganés | 12 | 1 | 0 | 2 | 0 |
| 19/20 | LaLiga | Sevilla FC | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 18/19 | LaLiga | Sevilla FC | 11 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Copa del Rey | Girona FC | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24/25 | Copa del Rey | Girona FC | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 23/24 | FA Cup | Tottenham Hotspur | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 22/23 | FA Cup | Tottenham Hotspur | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | Copa del Rey | Valencia CF | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | FA Cup | Tottenham Hotspur | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20/21 | Copa del Rey | SD Eibar | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 19/20 | Copa del Rey | Sevilla FC | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18/19 | Copa del Rey | Sevilla FC | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 | Champions League | Girona FC | 6 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| 22/23 | Europa League | Sevilla FC | 7 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| 22/23 | Champions League | Tottenham Hotspur | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | UECL Quali | Tottenham Hotspur | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| 19/20 | Europa League | Sevilla FC | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 25/26 | 21 | 33 | |
| 24/25 | 20 | 32 | |
| 23/24 | 11 | 26 | |
| 2023 | 25 | 28 | |
| 2022 | 21 | 18 | |
| 22/23 | 11 | 24 | |
| 21/22 | 11 | 19 | |
| 2020 | 26 | 16 | |
| 20/21 | 25 | 31 | |
| 2020 | 29 | 2 | |
| 2019 | 41 | 18 | |
| 19/20 | 30 | 13 |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | 6,0 milj. € | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | 25,0 milj. € | |
| 20/21 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 20/21 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
8,0 milj. €
Kaikkien aikojen korkein
30,0 milj. €
päivä 10. kesäkuuta 2021
- 31.10.2018: €300k, Sevilla Atl.
- 19.2.2019: €2,50m, Sevilla FC
- 11.6.2019: €10m, Sevilla FC
- 8.4.2020: €9m, CD Leganés
- 8.10.2020: €9m, SD Eibar
- 5.1.2021: €15m, SD Eibar
- 19.3.2021: €20m, SD Eibar
- 10.6.2021: €30m, SD Eibar
- 23.12.2021: €28m, Tottenham
- 21.3.2022: €25m, Valencia
- 3.6.2022: €18m, Valencia
- 15.9.2022: €12m, Tottenham
- 13.6.2023: €15m, Sevilla FC
- 19.12.2023: €16m, Tottenham
- 27.5.2024: €14m, Tottenham
- 27.12.2024: €15m, Girona FC
- 2.10.2025: €12m, Girona FC
- 5.6.2026: €8m, Girona FC
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Bryan Gil pelaa?
- Bryan Gil pelaa Girona FC:ssa.
Mikä pelipaita-numero Bryan Gil:lla on?
- Bryan Gil käyttää numero 21 paitaa. Seura on Girona.
Missä asemassa Bryan Gil pelaa?
- Bryan Gil pelaa asemassa Vasemman laidan hyökkääjä.
Kuinka vanha Bryan Gil on?
- Bryan Gil on 25-vuotias, syntynyt 11. helmikuuta 2001.
Mikä on Bryan Gil:n markkina-arvo?
- Bryan Gil:n markkina-arvo on 8,0 milj. €, arvioitu 5. kesäkuuta 2026.
Mikä on Bryan Gil:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Bryan Gil:n korkein kirjattu markkina-arvo on 30,0 milj. €, 10. kesäkuuta 2021.
Kuinka monta maalia Bryan Gil on tehnyt?
- Tilastoissamme Bryan Gil on pelannut 198 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Bryan Gil teki 13 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Kuinka monta A-maaottelua Bryan Gil on pelannut?
- Bryan Gil on pelannut 5 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Espanja. Bryan Gil teki 1 maalin A-maajoukkueessa.
Mikä on Bryan Gil:n kansalaisuus?
- Bryan Gil:n kansalaisuus on Espanja.
Missä Bryan Gil syntyi?
- Bryan Gil syntyi Barbate, Espanja:ssa.
Kuinka pitkä Bryan Gil on?
- Bryan Gil:n pituus on 1,75 m.
Kummalla jalalla Bryan Gil pelaa?
- Bryan Gil pelaa vasemmalla jalalla.
Milloin Bryan Gil:n sopimus päättyy?
- Bryan Gil:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2030 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.