PELAAJA
Aktiivinen
Christian Conteh
Markkina-arvo
1,5 milj. €
27. toukokuuta 2026
Seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Oikean laidan hyökkääjä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 27. elokuuta 1999
- Syntymäpaikka
- Hamburg, Saksa
- Pituus
- 1,82 m
- Kansallisuus
- Saksa
- Seurassa siitä
- 12. tammikuuta 2026
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2029
- Agentti
- EMG Mundial
Seuraava ottelu
2. Bundesliga
· Voith-Arena, Heidenheim
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 25/26
Kaudet
2
Ottelut
12
Maalit
1
Syötöt
0
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Bundesliga | 1. Fußballclub Heidenheim 1846 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20/21 | Eredivisie | Feyenoord Rotterdam | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | DFB-Pokal | Eintracht Braunschweig | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 2026 | 10 | 10 | |
| 2025 | 32 | 1 | |
| 2024 | 32 | 1 | |
| 2023 | 17 | 1 | |
| 2022 | 32 | 1 | |
| 2021 | 27 | 2 | |
| 20/21 | 27 | 13 | |
| 2019 | 32 | 2 |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | 1,5 milj. € | ||
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 23/24 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 20/21 | Siirto | 400,0 t. € |
Markkina-arvo
Nykyinen
1,5 milj. €
- 8.8.2018: €50k, St. Pauli II
- 28.7.2019: €100k, St. Pauli II
- 25.9.2019: €500k, St. Pauli II
- 8.4.2020: €450k, St. Pauli II
- 14.10.2020: €450k, Feyenoord
- 19.5.2021: €400k, Feyenoord
- 15.12.2021: €400k, SV Sandhausen
- 24.3.2022: €425k, FC Dordrecht
- 23.6.2022: €450k, FC Dordrecht
- 8.12.2022: €450k, Dynamo Dresden
- 13.6.2023: €500k, Dynamo Dresden
- 15.12.2023: €500k, VfL Osnabrück
- 6.6.2024: €600k, VfL Osnabrück
- 19.12.2024: €500k, E. Braunschweig
- 9.10.2025: €700k, E. Braunschweig
- 16.12.2025: €800k, E. Braunschweig
- 20.3.2026: €1,50m, 1. Fußballclub Heidenheim 1846
- 27.5.2026: €1,50m, 1. Fußballclub Heidenheim 1846
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Christian Conteh pelaa?
- Christian Conteh pelaa 1. Fußballclub Heidenheim 1846:ssa.
Mitä numeroa Christian Conteh käytti?
- Christian Conteh käytti numero 10 paitaa kaudella 2026. Seura oli Heidenheim.
Missä asemassa Christian Conteh pelaa?
- Christian Conteh pelaa asemassa Oikean laidan hyökkääjä.
Kuinka vanha Christian Conteh on?
- Christian Conteh on 27-vuotias, syntynyt 27. elokuuta 1999.
Mikä on Christian Conteh:n markkina-arvo?
- Christian Conteh:n markkina-arvo on 1,5 milj. €, arvioitu 27. toukokuuta 2026.
Kuinka monta maalia Christian Conteh on tehnyt?
- Tilastoissamme Christian Conteh on pelannut 12 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Christian Conteh teki 1 maalin. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Mikä on Christian Conteh:n kansalaisuus?
- Christian Conteh:n kansalaisuus on Saksa.
Missä Christian Conteh syntyi?
- Christian Conteh syntyi Hamburg, Saksa:ssa.
Kuinka pitkä Christian Conteh on?
- Christian Conteh:n pituus on 1,82 m.
Kummalla jalalla Christian Conteh pelaa?
- Christian Conteh pelaa oikealla jalalla.
Milloin Christian Conteh:n sopimus päättyy?
- Christian Conteh:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2029 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.