Flagside.football
PELAAJA
Aktiivinen

Christopher Scott

Markkina-arvo
2,2 milj. €
4. kesäkuuta 2026
Seura
Royal Antwerp FC
Keskikenttä
Aseman tarkennos
Vasemman laidan keskikenttä
Kätisyys
Oikea
Syntynyt
7. kesäkuuta 2002
Syntymäpaikka
Köln, Saksa
Pituus
1,78 m
Kansallisuus
Saksa
Seurassa siitä
1. heinäkuuta 2022
Sopimus voimassa
30. kesäkuuta 2028
Agentti
CN Sports

Seuraava ottelu

Belgian Pro League
KVC WesterlovAntwerp

· Het Kuipje, Westerlo

Kaudet

Vain täydet kaudet, saakka 2026

Kaudet
8
Ottelut
64
Maalit
7
Syötöt
3

Sarja

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
25/26JPLRoyal Antwerp FC212120
24/25JPLRoyal Antwerp FC80000
23/24JPLRoyal Antwerp FC10000
22/23JPLRoyal Antwerp FC181110
20/21BundesligaBayern Munich20000

Kotimaiset cupit

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
2026Jupiler Pro League Europe Play OffsRoyal Antwerp FC104110
2023Pro L. SupercupRoyal Antwerp FC10000

Mannertason seurakilpailut

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
2022UECL QualiRoyal Antwerp FC30000

Usein kysytyt kysymykset

Missä seurassa Christopher Scott pelaa?

Christopher Scott pelaa Royal Antwerp FC:ssa.

Mikä pelipaita-numero Christopher Scott:lla on?

Christopher Scott käyttää numero 30 paitaa. Seura on Royal Antwerp.

Missä asemassa Christopher Scott pelaa?

Christopher Scott pelaa asemassa Vasemman laidan keskikenttä.

Kuinka vanha Christopher Scott on?

Christopher Scott on 24-vuotias, syntynyt 7. kesäkuuta 2002.

Mikä on Christopher Scott:n markkina-arvo?

Christopher Scott:n markkina-arvo on 2,2 milj. €, arvioitu 4. kesäkuuta 2026.

Kuinka monta maalia Christopher Scott on tehnyt?

Tilastoissamme Christopher Scott on pelannut 64 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Christopher Scott teki 7 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.

Kuinka monta A-maaottelua Christopher Scott on pelannut?

Christopher Scott on pelannut 6 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Saksa.

Mikä on Christopher Scott:n kansalaisuus?

Christopher Scott:n kansalaisuus on Saksa.

Missä Christopher Scott syntyi?

Christopher Scott syntyi Köln, Saksa:ssa.

Kuinka pitkä Christopher Scott on?

Christopher Scott:n pituus on 1,78 m.

Kummalla jalalla Christopher Scott pelaa?

Christopher Scott pelaa oikealla jalalla.

Milloin Christopher Scott:n sopimus päättyy?

Christopher Scott:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2028 asti.

Tässä aliosassa ei vielä juttuja

Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.