PELAAJA
Aktiivinen
Dennis Eckert Ayensa
Markkina-arvo
2,0 milj. €
4. kesäkuuta 2026
Seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Keskushyökkääjä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 9. tammikuuta 1997
- Syntymäpaikka
- Bonn, Saksa
- Pituus
- 1,82 m
- Kansallisuus
- Iran
- Seurassa siitä
- 1. heinäkuuta 2025
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2028
Seuraava ottelu
Belgian Pro League
· Stade Maurice Dufrasne, Liege
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 2026
Kaudet
9
Ottelut
127
Maalit
25
Syötöt
7
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | JPL | Standard Liège | 27 | 3 | 0 | 1 | 0 |
| 24/25 | JPL | Standard Liège | 23 | 6 | 3 | 2 | 0 |
| 24/25 | JPL | Union Saint-Gilloise | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 23/24 | JPL | Union Saint-Gilloise | 23 | 7 | 3 | 1 | 0 |
| 22/23 | JPL | Union Saint-Gilloise | 8 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| 18/19 | Eredivisie | Excelsior Rotterdam | 12 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 18/19 | LaLiga | Celta de Vigo | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Jupiler Pro League Europe Play Offs | Standard Liège | 8 | 2 | 0 | 1 | 0 |
| 2024 | Pro L. Supercup | Union Saint-Gilloise | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18/19 | Copa del Rey | Celta de Vigo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | Champions League Qu. | Union Saint-Gilloise | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23/24 | Europa League | Union Saint-Gilloise | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023 | Europa League Qualifying | Union Saint-Gilloise | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 |
| 22/23 | Europa League | Union Saint-Gilloise | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2022 | Champions League Qu. | Union Saint-Gilloise | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 25/26 | 10 | 35 | |
| 24/25 | 11 | 23 | |
| 2024 | 9 | 8 | |
| 23/24 | 9 | 37 | |
| 22/23 | 9 | 19 | |
| 2021 | 7 | 1 | |
| 2019 | 11 | 14 | |
| 2018 | 32 | 1 | |
| 18/19 | 32 | 7 |
Maajoukkue
| Kausi | Maa | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 2026 | 24 | 3 |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | 1,0 milj. € | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 19/20 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 17/18 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 16/17 | Siirto | Ei julkistettu |
Markkina-arvo
Nykyinen
2,0 milj. €
Kaikkien aikojen korkein
2,5 milj. €
päivä 22. maaliskuuta 2024
- 15.7.2016: €75k, M'gladbach II
- 20.11.2016: €50k, M'gladbach II
- 15.3.2017: €25k, M'gladbach II
- 1.7.2017: €25k, Celta Vigo B
- 17.8.2017: €50k, Celta Vigo B
- 1.1.2018: €100k, Celta Vigo B
- 12.4.2018: €500k, Celta Vigo B
- 19.8.2018: €1,50m, Celta de Vigo
- 21.12.2018: €1,20m, Celta de Vigo
- 11.6.2019: €1,20m, Excelsior
- 23.9.2019: €600k, FC Ingolstadt
- 11.12.2019: €750k, FC Ingolstadt
- 8.4.2020: €600k, FC Ingolstadt
- 15.12.2021: €500k, FC Ingolstadt
- 16.6.2022: €450k, FC Ingolstadt
- 4.11.2022: €450k, Union SG
- 9.6.2023: €400k, Union SG
- 23.10.2023: €1,80m, Union SG
- 22.3.2024: €2,50m, Union SG
- 11.12.2024: €2,50m, Standard Liège
- 10.12.2025: €2m, Standard Liège
- 4.6.2026: €2m, Standard Liège
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Dennis Eckert Ayensa pelaa?
- Dennis Eckert Ayensa pelaa Standard Liège:ssa.
Mikä pelipaita-numero Dennis Eckert Ayensa:lla on?
- Dennis Eckert Ayensa käyttää numero 10 paitaa. Seura on Standard Liège.
Missä asemassa Dennis Eckert Ayensa pelaa?
- Dennis Eckert Ayensa pelaa asemassa Keskushyökkääjä.
Kuinka vanha Dennis Eckert Ayensa on?
- Dennis Eckert Ayensa on 29-vuotias, syntynyt 9. tammikuuta 1997.
Mikä on Dennis Eckert Ayensa:n markkina-arvo?
- Dennis Eckert Ayensa:n markkina-arvo on 2,0 milj. €, arvioitu 4. kesäkuuta 2026.
Mikä on Dennis Eckert Ayensa:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Dennis Eckert Ayensa:n korkein kirjattu markkina-arvo on 2,5 milj. €, 22. maaliskuuta 2024.
Kuinka monta maalia Dennis Eckert Ayensa on tehnyt?
- Tilastoissamme Dennis Eckert Ayensa on pelannut 127 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Dennis Eckert Ayensa teki 25 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Mikä on Dennis Eckert Ayensa:n kansalaisuus?
- Dennis Eckert Ayensa:n kansalaisuus on Iran.
Missä Dennis Eckert Ayensa syntyi?
- Dennis Eckert Ayensa syntyi Bonn, Saksa:ssa.
Kuinka pitkä Dennis Eckert Ayensa on?
- Dennis Eckert Ayensa:n pituus on 1,82 m.
Kummalla jalalla Dennis Eckert Ayensa pelaa?
- Dennis Eckert Ayensa pelaa oikealla jalalla.
Milloin Dennis Eckert Ayensa:n sopimus päättyy?
- Dennis Eckert Ayensa:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2028 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.