PELAAJA
Ilman seuraa
Filipe Ferreira
Markkina-arvo
200,0 t. €
6. kesäkuuta 2024
Viimeisin seura
Puolustaja
- Aseman tarkennos
- Vasemmanpuoleinen puolustaja
- Kätisyys
- Vasen
- Syntynyt
- 27. syyskuuta 1990
- Syntymäpaikka
- Lisboa, Portugali
- Pituus
- 1,78 m
- Kansallisuus
- Portugali
- Agentti
- Proeleven S.A.
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 24/25
Kaudet
13
Ottelut
282
Maalit
5
Syötöt
10
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 | Liga Portugal | Boavista FC | 27 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| 23/24 | Liga Portugal | Boavista FC | 26 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 22/23 | Liga Portugal | Boavista FC | 7 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 21/22 | Liga Portugal | Boavista FC | 24 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| 20/21 | Liga Portugal | CD Tondela | 32 | 1 | 3 | 1 | 0 |
| 19/20 | Liga Portugal | CD Tondela | 29 | 0 | 0 | 4 | 0 |
| 18/19 | Liga Portugal | CD Nacional | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 17/18 | Liga Portugal | FC Paços de Ferreira | 13 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| 16/17 | Liga Portugal | FC Paços de Ferreira | 23 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 15/16 | Liga Portugal | CF Os Belenenses | 25 | 3 | 2 | 2 | 1 |
| 14/15 | Liga Portugal | CF Os Belenenses | 23 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 13/14 | Liga Portugal | CF Os Belenenses | 28 | 1 | 0 | 10 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 | Allianz Cup | Boavista FC | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | Allianz Cup | Boavista FC | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 17/18 | Allianz Cup | FC Paços de Ferreira | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16/17 | Allianz Cup | FC Paços de Ferreira | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15/16 | Allianz Cup | CF Os Belenenses | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14/15 | Allianz Cup | CF Os Belenenses | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13/14 | Allianz Cup | CF Os Belenenses | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | Champions League Qu. | Sportklub Puntigamer Sturm Graz | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 15/16 | Europa League | CF Os Belenenses | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut | Kapteenina |
|---|---|---|---|---|
| 24/25 | 20 | 27 | — | |
| 23/24 | 20 | 33 | — | |
| 22/23 | 20 | 20 | — | |
| 21/22 | 20 | 34 | — | |
| 20/21 | 20 | 32 | — | |
| 19/20 | 30 | 30 | — | |
| 2019 | 20 | 5 | — | |
| 2018 | 20 | 4 | — | |
| 17/18 | 30 | 18 | — | |
| 16/17 | 30 | 25 | — | |
| 15/16 | 20 | 47 | 1 | |
| 14/15 | 20 | 29 | — | |
| 13/14 | 20 | 31 | — |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 19/20 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 16/17 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 12/13 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 08/09 | Siirto | Ei julkistettu |
Markkina-arvo
Nykyinen
200,0 t. €
Kaikkien aikojen korkein
1,3 milj. €
päivä 24. helmikuuta 2016
- 20.10.2011: €50k, Atlético CP
- 20.4.2013: €200k, Belenenses
- 26.2.2014: €700k, Belenenses
- 25.7.2014: €1m, Belenenses
- 17.2.2015: €800k, Belenenses
- 1.7.2015: €1,10m, Belenenses
- 24.2.2016: €1,25m, Belenenses
- 29.7.2016: €1,25m, Paços Ferreira
- 22.2.2017: €1m, Paços Ferreira
- 7.2.2018: €800k, Paços Ferreira
- 13.6.2018: €700k, Paços Ferreira
- 19.12.2018: €350k, Sturm Graz
- 7.6.2019: €350k, Nacional
- 11.10.2019: €500k, Tondela
- 30.12.2019: €700k, Tondela
- 8.4.2020: €550k, Tondela
- 17.8.2020: €600k, Tondela
- 27.12.2021: €500k, Boavista FC
- 31.5.2022: €400k, Boavista FC
- 1.11.2022: €300k, Boavista FC
- 16.6.2023: €250k, Boavista FC
- 27.12.2023: €200k, Boavista FC
- 6.6.2024: €200k, Boavista FC
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Filipe Ferreira viimeksi pelasi?
- Boavista FC on viimeinen seuran tiedoissa oleva seura, jossa Filipe Ferreira pelasi.
Mitä numeroa Filipe Ferreira käytti?
- Filipe Ferreira käytti numero 20 paitaa kaudella 24/25. Seura oli Boavista.
Missä asemassa Filipe Ferreira pelaa?
- Filipe Ferreira pelaa asemassa Vasemmanpuoleinen puolustaja.
Kuinka vanha Filipe Ferreira on?
- Filipe Ferreira on 36-vuotias, syntynyt 27. syyskuuta 1990.
Mikä on Filipe Ferreira:n markkina-arvo?
- Filipe Ferreira:n markkina-arvo on 200,0 t. €, arvioitu 6. kesäkuuta 2024.
Mikä on Filipe Ferreira:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Filipe Ferreira:n korkein kirjattu markkina-arvo on 1,3 milj. €, 24. helmikuuta 2016.
Kuinka monta maalia Filipe Ferreira on tehnyt?
- Tilastoissamme Filipe Ferreira on pelannut 282 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Filipe Ferreira teki 5 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Kuinka monta A-maaottelua Filipe Ferreira on pelannut?
- Filipe Ferreira on pelannut 2 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Portugali.
Mikä on Filipe Ferreira:n kansalaisuus?
- Filipe Ferreira:n kansalaisuus on Portugali.
Missä Filipe Ferreira syntyi?
- Filipe Ferreira syntyi Lisboa, Portugali:ssa.
Kuinka pitkä Filipe Ferreira on?
- Filipe Ferreira:n pituus on 1,78 m.
Kummalla jalalla Filipe Ferreira pelaa?
- Filipe Ferreira pelaa vasemmalla jalalla.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.