PELAAJA
Aktiivinen
Giacomo Maucci
Seura
Keskikenttä
- Aseman tarkennos
- Hyökkäävä keskikenttä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 16. maaliskuuta 2007
- Pituus
- 1,75 m
- Kansallisuus
- Italia
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2029
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 2025 | 72 | 6 |
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Giacomo Maucci pelaa?
- Giacomo Maucci pelaa Pisa Sporting Club:ssa.
Mikä pelipaita-numero Giacomo Maucci:lla on?
- Giacomo Maucci käyttää numero 72 paitaa. Seura on Pisa Sporting Club.
Missä asemassa Giacomo Maucci pelaa?
- Giacomo Maucci pelaa asemassa Hyökkäävä keskikenttä.
Kuinka vanha Giacomo Maucci on?
- Giacomo Maucci on 19-vuotias, syntynyt 16. maaliskuuta 2007.
Mikä on Giacomo Maucci:n kansalaisuus?
- Giacomo Maucci:n kansalaisuus on Italia.
Kuinka pitkä Giacomo Maucci on?
- Giacomo Maucci:n pituus on 1,75 m.
Kummalla jalalla Giacomo Maucci pelaa?
- Giacomo Maucci pelaa oikealla jalalla.
Milloin Giacomo Maucci:n sopimus päättyy?
- Giacomo Maucci:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2029 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.