PELAAJA
Aktiivinen
Ivan Sergeev
Markkina-arvo
2,8 milj. €
26. toukokuuta 2026
Seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Keskushyökkääjä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 11. toukokuuta 1995
- Syntymäpaikka
- Cherepovets, Vologda Oblast, Venäjä
- Pituus
- 1,84 m
- Kansallisuus
- Venäjä
- Seurassa siitä
- 4. heinäkuuta 2025
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2028
- Agentti
- Pavel Andreev
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 25/26
Kaudet
7
Ottelut
178
Maalit
59
Syötöt
27
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Premier Liga | FK Dinamo Moskva | 29 | 9 | 4 | 4 | 0 |
| 24/25 | Premier Liga | PFK Krylya Sovetov Samara | 23 | 9 | 2 | 0 | 0 |
| 24/25 | Premier Liga | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23/24 | Premier Liga | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 26 | 6 | 4 | 2 | 0 |
| 22/23 | Premier Liga | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 26 | 10 | 6 | 0 | 0 |
| 21/22 | Premier Liga | PFK Krylya Sovetov Samara | 18 | 6 | 5 | 2 | 0 |
| 21/22 | Premier Liga | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 11 | 4 | 2 | 0 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25/26 | Russian Cup | FK Dinamo Moskva | 11 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 24/25 | Russian Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24/25 | Russian Cup | PFK Krylya Sovetov Samara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23/24 | Russian Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 12 | 5 | 1 | 1 | 0 |
| 2023 | Russian Super Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22/23 | Russian Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | Russian Super Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | Russian Cup | PFK Krylya Sovetov Samara | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| 21/22 | Russian Cup | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21/22 | Europa League | AO FK Zenit Sankt-Peterburg | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut | Kapteenina |
|---|---|---|---|---|
| 25/26 | 33 | 41 | — | |
| 24/25 | 13 | 26 | 1 | |
| 2024 | 33 | 10 | — | |
| 23/24 | 33 | 44 | — | |
| 2022 | 33 | 16 | — | |
| 22/23 | 33 | 35 | — | |
| 2021 | 33 | 20 | — | |
| 20/21 | 33 | 7 | — | |
| 19/20 | 33 | 4 | — | |
| 2018 | 33 | 4 | — | |
| 2017 | 33 | 1 | 1 | |
| 2015 | 33 | 1 | — | |
| 2014 | 33 | 1 | — |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | 3,8 milj. € | |
| 24/25 | Siirto | 3,0 milj. € | |
| 21/22 | Siirto | 2,2 milj. € | |
| 20/21 | Siirto | 200,0 t. € | |
| 19/20 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 16/17 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 16/17 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
2,8 milj. €
Kaikkien aikojen korkein
6,0 milj. €
päivä 13. joulukuuta 2023
- 1.6.2017: €25k, Strogino Moscow
- 24.11.2017: €250k, Strogino Moscow
- 6.6.2018: €250k, Tambov
- 20.12.2018: €300k, Torpedo Moskau
- 14.6.2019: €425k, Torpedo Moskau
- 10.9.2019: €650k, Torpedo Moskau
- 23.12.2019: €800k, Torpedo Moskau
- 8.4.2020: €650k, Torpedo Moskau
- 29.6.2020: €750k, Torpedo Moskau
- 19.10.2020: €1m, KS Samara
- 29.12.2020: €1,50m, KS Samara
- 12.4.2021: €1,80m, KS Samara
- 24.5.2021: €2,30m, KS Samara
- 6.12.2021: €2,80m, KS Samara
- 2.6.2022: €4m, Zenit S-Pb
- 14.6.2023: €5m, Zenit S-Pb
- 13.12.2023: €6m, Zenit S-Pb
- 4.6.2024: €5m, Zenit S-Pb
- 18.9.2024: €4m, KS Samara
- 12.12.2024: €3m, KS Samara
- 16.12.2025: €3m, FK Dinamo Moskva
- 26.5.2026: €2,80m, FK Dinamo Moskva
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Ivan Sergeev pelaa?
- Ivan Sergeev pelaa FK Dinamo Moskva:ssa.
Mikä pelipaita-numero Ivan Sergeev:lla on?
- Ivan Sergeev käyttää numero 33 paitaa. Seura on Dynamo Moscow.
Missä asemassa Ivan Sergeev pelaa?
- Ivan Sergeev pelaa asemassa Keskushyökkääjä.
Kuinka vanha Ivan Sergeev on?
- Ivan Sergeev on 31-vuotias, syntynyt 11. toukokuuta 1995.
Mikä on Ivan Sergeev:n markkina-arvo?
- Ivan Sergeev:n markkina-arvo on 2,8 milj. €, arvioitu 26. toukokuuta 2026.
Mikä on Ivan Sergeev:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Ivan Sergeev:n korkein kirjattu markkina-arvo on 6,0 milj. €, 13. joulukuuta 2023.
Kuinka monta maalia Ivan Sergeev on tehnyt?
- Tilastoissamme Ivan Sergeev on pelannut 178 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Ivan Sergeev teki 59 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Kuinka monta A-maaottelua Ivan Sergeev on pelannut?
- Ivan Sergeev on pelannut 13 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Venäjä. Ivan Sergeev teki 3 maalia A-maajoukkueessa.
Mikä on Ivan Sergeev:n kansalaisuus?
- Ivan Sergeev:n kansalaisuus on Venäjä.
Missä Ivan Sergeev syntyi?
- Ivan Sergeev syntyi Cherepovets, Vologda Oblast, Venäjä:ssa.
Kuinka pitkä Ivan Sergeev on?
- Ivan Sergeev:n pituus on 1,84 m.
Kummalla jalalla Ivan Sergeev pelaa?
- Ivan Sergeev pelaa oikealla jalalla.
Milloin Ivan Sergeev:n sopimus päättyy?
- Ivan Sergeev:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2028 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.