Flagside.football
PELAAJA
Aktiivinen

Marcus Fraser

Markkina-arvo
250,0 t. €
20. toukokuuta 2026
Seura
St. Mirren FC
Puolustaja
Aseman tarkennos
Oikeanpuoleinen puolustaja
Kätisyys
Oikea
Syntynyt
23. kesäkuuta 1994
Syntymäpaikka
Glasgow, Skotlanti
Pituus
1,82 m
Kansallisuus
Skotlanti
Seurassa siitä
28. heinäkuuta 2020
Sopimus voimassa
31. toukokuuta 2027
Agentti
World in Motion

Seuraava ottelu

Scottish Premiership
Heart of MidlothianvSt Mirren

· Tynecastle Park, Edinburgh

Kaudet

Vain täydet kaudet, saakka 25/26

Kaudet
13
Ottelut
352
Maalit
8
Syötöt
13

Sarja

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
25/26PremiershipSt. Mirren FC271050
24/25PremiershipSt. Mirren FC330361
23/24PremiershipSt. Mirren FC331020
22/23PremiershipSt. Mirren FC290061
21/22PremiershipSt. Mirren FC312150
20/21PremiershipSt. Mirren FC331040
19/20PremiershipRoss County FC261250
17/18PremiershipRoss County FC330130
16/17PremiershipRoss County FC330240
15/16PremiershipRoss County FC290230
14/15PremiershipRoss County FC161140
12/13PremiershipCeltic FC10000

Kotimaiset cupit

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
25/26SFA CupSt. Mirren FC30010
24/25SFA CupSt. Mirren FC20110
23/24SFA CupSt. Mirren FC20000
22/23SFA CupSt. Mirren FC20000
21/22SFA CupSt. Mirren FC30000
20/21SFA CupSt. Mirren FC41000
16/17SFA CupRoss County FC20010
15/16SFA CupRoss County FC40010
14/15SFA Cup20000

Mannertason seurakilpailut

KausiSarjaSeuraOttelutMaalitSyötötKeltaisetPunaiset
2024UECL QualiSt. Mirren FC40010

Usein kysytyt kysymykset

Missä seurassa Marcus Fraser pelaa?

Marcus Fraser pelaa St. Mirren FC:ssa.

Mikä pelipaita-numero Marcus Fraser:lla on?

Marcus Fraser käyttää numero 22 paitaa. Seura on St. Mirren.

Missä asemassa Marcus Fraser pelaa?

Marcus Fraser pelaa asemassa Oikeanpuoleinen puolustaja.

Kuinka vanha Marcus Fraser on?

Marcus Fraser on 32-vuotias, syntynyt 23. kesäkuuta 1994.

Mikä on Marcus Fraser:n markkina-arvo?

Marcus Fraser:n markkina-arvo on 250,0 t. €, arvioitu 20. toukokuuta 2026.

Mikä on Marcus Fraser:n korkein kirjattu markkina-arvo?

Marcus Fraser:n korkein kirjattu markkina-arvo on 500,0 t. €, 5. joulukuuta 2023.

Kuinka monta maalia Marcus Fraser on tehnyt?

Tilastoissamme Marcus Fraser on pelannut 352 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Marcus Fraser teki 8 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.

Kuinka monta A-maaottelua Marcus Fraser on pelannut?

Marcus Fraser on pelannut 5 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Skotlanti.

Mikä on Marcus Fraser:n kansalaisuus?

Marcus Fraser:n kansalaisuus on Skotlanti.

Missä Marcus Fraser syntyi?

Marcus Fraser syntyi Glasgow, Skotlanti:ssa.

Kuinka pitkä Marcus Fraser on?

Marcus Fraser:n pituus on 1,82 m.

Kummalla jalalla Marcus Fraser pelaa?

Marcus Fraser pelaa oikealla jalalla.

Milloin Marcus Fraser:n sopimus päättyy?

Marcus Fraser:n sopimus jatkuu 31. toukokuuta 2027 asti.

Tässä aliosassa ei vielä juttuja

Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.