Flagside.football
PELAAJA
Aktiivinen

Max Arfsten

Markkina-arvo
5,0 milj. €
2. kesäkuuta 2026
Seura
Columbus Crew
Hyökkääjä
Aseman tarkennos
Vasemman laidan hyökkääjä
Kätisyys
Vasen
Syntynyt
19. huhtikuuta 2001
Syntymäpaikka
Fresno, California, Yhdysvallat
Pituus
1,85 m
Kansallisuus
Yhdysvallat
Seurassa siitä
21. joulukuuta 2022
Sopimus voimassa
31. joulukuuta 2027
Agentti
THE·TEAM

Seuraava ottelu

Major League Soccer
Columbus CrewvInter Miami CF

· ScottsMiracle-Gro Field, Columbus, Ohio

Pelipaidan numerot

Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.

Seura

KausiSeuraNumeroOttelut
2026Columbus2715
2025Columbus2719

Maajoukkue

KausiMaaNumeroOttelut
2026Yhdysvallat183

Usein kysytyt kysymykset

Missä seurassa Max Arfsten pelaa?

Max Arfsten pelaa Columbus Crew:ssa.

Mitä numeroa Max Arfsten käytti?

Max Arfsten käytti numero 27 paitaa kaudella 2026. Seura oli Columbus.

Missä asemassa Max Arfsten pelaa?

Max Arfsten pelaa asemassa Vasemman laidan hyökkääjä.

Kuinka vanha Max Arfsten on?

Max Arfsten on 25-vuotias, syntynyt 19. huhtikuuta 2001.

Mikä on Max Arfsten:n markkina-arvo?

Max Arfsten:n markkina-arvo on 5,0 milj. €, arvioitu 2. kesäkuuta 2026.

Kuinka monta A-maaottelua Max Arfsten on pelannut?

Max Arfsten on pelannut 21 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Yhdysvallat. Max Arfsten teki 1 maalin A-maajoukkueessa.

Mikä on Max Arfsten:n kansalaisuus?

Max Arfsten:n kansalaisuus on Yhdysvallat.

Missä Max Arfsten syntyi?

Max Arfsten syntyi Fresno, California, Yhdysvallat:ssa.

Kuinka pitkä Max Arfsten on?

Max Arfsten:n pituus on 1,85 m.

Kummalla jalalla Max Arfsten pelaa?

Max Arfsten pelaa vasemmalla jalalla.

Milloin Max Arfsten:n sopimus päättyy?

Max Arfsten:n sopimus jatkuu 31. joulukuuta 2027 asti.

Tässä aliosassa ei vielä juttuja

Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.