PELAAJA
Aktiivinen
Mohamed Soumah
Markkina-arvo
400,0 t. €
18. joulukuuta 2025
Seura
Puolustaja
- Aseman tarkennos
- Keskuspuolustaja
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 15. maaliskuuta 2003
- Syntymäpaikka
- Conakry, Guinea
- Pituus
- 1,88 m
- Kansallisuus
- Guinea
- Seurassa siitä
- 4. helmikuuta 2026
- Sopimus voimassa
- 30. kesäkuuta 2030
- Agentti
- MDC Advisors
Seuraava ottelu
Allsvenskan
· Gamla Ullevi, Göteborg
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 8 | |
| 2024 | 38 | 1 | |
| 2024 | 38 | 1 |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | 1,0 milj. € | ||
| 24/25 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 23/24 | Paluu lainasta | — | |
| 23/24 | Lainalla | — | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
400,0 t. €
- 9.7.2024: €100k, Jong KAA Gent
- 12.6.2025: €300k, Jong KAA Gent
- 18.12.2025: €400k, Jong KAA Gent
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Mohamed Soumah pelaa?
- Mohamed Soumah pelaa IK Sirius:ssa.
Mitä numeroa Mohamed Soumah käytti?
- Mohamed Soumah käytti numero 2 paitaa kaudella 2026. Seura oli IK Sirius.
Missä asemassa Mohamed Soumah pelaa?
- Mohamed Soumah pelaa asemassa Keskuspuolustaja.
Kuinka vanha Mohamed Soumah on?
- Mohamed Soumah on 23-vuotias, syntynyt 15. maaliskuuta 2003.
Mikä on Mohamed Soumah:n markkina-arvo?
- Mohamed Soumah:n markkina-arvo on 400,0 t. €, arvioitu 18. joulukuuta 2025.
Kuinka monta A-maaottelua Mohamed Soumah on pelannut?
- Mohamed Soumah on pelannut 6 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Guinea.
Mikä on Mohamed Soumah:n kansalaisuus?
- Mohamed Soumah:n kansalaisuus on Guinea.
Missä Mohamed Soumah syntyi?
- Mohamed Soumah syntyi Conakry, Guinea:ssa.
Kuinka pitkä Mohamed Soumah on?
- Mohamed Soumah:n pituus on 1,88 m.
Kummalla jalalla Mohamed Soumah pelaa?
- Mohamed Soumah pelaa oikealla jalalla.
Milloin Mohamed Soumah:n sopimus päättyy?
- Mohamed Soumah:n sopimus jatkuu 30. kesäkuuta 2030 asti.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.