PELAAJA
Ei tuoreita tietoja
Meillä ei ole tuoreita ottelutietoja tästä pelaajasta. Se ei ole sama kuin eläkkeelle jääminen — lähde ei kerro, että hän olisi lopettanut pelaamisen.
Rúben Lima
Markkina-arvo
50,0 t. €
21. lokakuuta 2025
Viimeisin seura
Puolustaja
- Aseman tarkennos
- Vasemmanpuoleinen puolustaja
- Kätisyys
- Vasen
- Syntynyt
- 3. lokakuuta 1989
- Syntymäpaikka
- Lisboa, Portugali
- Pituus
- 1,77 m
- Kansallisuus
- Portugali
- Agentti
- Paulo Barbosa
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 24/25
Kaudet
9
Ottelut
173
Maalit
2
Syötöt
13
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 | Liga Portugal | CF Estrela Amadora | 24 | 0 | 2 | 3 | 1 |
| 23/24 | Liga Portugal | CF Estrela Amadora | 14 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 22/23 | Liga Portugal | FC Famalicão | 18 | 1 | 0 | 2 | 0 |
| 21/22 | Liga Portugal | FC Famalicão | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20/21 | Liga Portugal | B SAD | 33 | 0 | 5 | 5 | 0 |
| 19/20 | Liga Portugal | B SAD | 11 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 18/19 | Liga Portugal | Moreirense FC | 20 | 0 | 1 | 3 | 0 |
| 17/18 | Liga Portugal | Moreirense FC | 33 | 0 | 3 | 3 | 0 |
| 15/16 | Liga Portugal | CF União Madeira (-2021) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 | Allianz Cup | FC Famalicão | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22/23 | Allianz Cup | FC Famalicão | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | Allianz Cup | FC Famalicão | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 17/18 | Allianz Cup | Moreirense FC | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut | Kapteenina |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28 | 15 | — | |
| 24/25 | 28 | 33 | 2 | |
| 2023 | 5 | 5 | — | |
| 22/23 | 5 | 37 | — | |
| 21/22 | 3 | 18 | — | |
| 2020 | 12 | 16 | — | |
| 20/21 | 5 | 32 | — | |
| 18/19 | 5 | 20 | — | |
| 17/18 | 5 | 37 | — | |
| 2016 | 19 | 5 | — | |
| 2016 | 6 | 1 | — | |
| 2014 | 7 | 3 | — | |
| 2013 | 23 | 5 | — |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 23/24 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 21/22 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 19/20 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 19/20 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 17/18 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 15/16 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 14/15 | Siirto | Ei julkistettu | |
| 14/15 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 14/15 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
50,0 t. €
Kaikkien aikojen korkein
2,0 milj. €
päivä 29. helmikuuta 2012
- 2.1.2009: €250k, Desportivo Aves
- 24.8.2009: €300k, Vitória Setúbal
- 5.2.2010: €900k, Vitória Setúbal
- 29.8.2011: €1,50m, Hajduk Split
- 29.2.2012: €2m, Hajduk Split
- 30.9.2012: €1m, Hajduk Split
- 8.10.2013: €1m, Dinamo Zagreb
- 11.3.2014: €850k, Dinamo Zagreb
- 1.10.2014: €500k, HNK Rijeka
- 17.3.2015: €250k, Din. Zagreb II
- 24.2.2016: €250k, União Madeira
- 30.9.2016: €150k, União Madeira
- 30.6.2017: €375k, União Madeira
- 6.11.2017: €600k, Moreirense
- 7.2.2018: €900k, Moreirense
- 11.2.2020: €600k, B SAD
- 8.4.2020: €475k, B SAD
- 17.8.2020: €500k, B SAD
- 27.12.2021: €300k, Famalicão
- 31.5.2022: €200k, Famalicão
- 27.12.2023: €100k, Famalicão
- 6.6.2024: €100k, CF Estrela Amadora
- 21.10.2025: €50k, Without Club
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Rúben Lima viimeksi pelasi?
- CF Estrela Amadora on viimeinen seuran tiedoissa oleva seura, jossa Rúben Lima pelasi.
Mitä numeroa Rúben Lima käytti?
- Rúben Lima käytti numero 28 paitaa kaudella 2024. Seura oli Estrela Amadora.
Missä asemassa Rúben Lima pelaa?
- Rúben Lima pelaa asemassa Vasemmanpuoleinen puolustaja.
Kuinka vanha Rúben Lima on?
- Rúben Lima on 37-vuotias, syntynyt 3. lokakuuta 1989.
Mikä oli Rúben Lima:n viimeksi kirjattu markkina-arvo?
- Rúben Lima:n viimeksi kirjattu markkina-arvo oli 50,0 t. €, 21. lokakuuta 2025.
Mikä on Rúben Lima:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Rúben Lima:n korkein kirjattu markkina-arvo on 2,0 milj. €, 29. helmikuuta 2012.
Kuinka monta maalia Rúben Lima on tehnyt?
- Tilastoissamme Rúben Lima on pelannut 173 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Rúben Lima teki 2 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Kuinka monta A-maaottelua Rúben Lima on pelannut?
- Rúben Lima on pelannut 13 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Portugali.
Mikä on Rúben Lima:n kansalaisuus?
- Rúben Lima:n kansalaisuus on Portugali.
Missä Rúben Lima syntyi?
- Rúben Lima syntyi Lisboa, Portugali:ssa.
Kuinka pitkä Rúben Lima on?
- Rúben Lima:n pituus on 1,77 m.
Kummalla jalalla Rúben Lima pelaa?
- Rúben Lima pelaa vasemmalla jalalla.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.