PELAAJA
Ei tuoreita tietoja
Meillä ei ole tuoreita ottelutietoja tästä pelaajasta. Se ei ole sama kuin eläkkeelle jääminen — lähde ei kerro, että hän olisi lopettanut pelaamisen.
Salvador Agra
Markkina-arvo
150,0 t. €
22. joulukuuta 2025
Viimeisin seura
Hyökkääjä
- Aseman tarkennos
- Oikean laidan hyökkääjä
- Kätisyys
- Oikea
- Syntynyt
- 11. marraskuuta 1991
- Syntymäpaikka
- Vila do Conde, Portugali
- Pituus
- 1,66 m
- Kansallisuus
- Portugali
- Agentti
- Team of Future
Kaudet
Vain täydet kaudet, saakka 24/25
Kaudet
12
Ottelut
325
Maalit
39
Syötöt
43
Sarja
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 | Liga Portugal | Boavista FC | 32 | 1 | 2 | 8 | 1 |
| 23/24 | Liga Portugal | Boavista FC | 31 | 3 | 4 | 7 | 0 |
| 22/23 | Liga Portugal | Boavista FC | 30 | 3 | 4 | 6 | 0 |
| 21/22 | Liga Portugal | CD Tondela | 32 | 6 | 5 | 5 | 0 |
| 20/21 | Liga Portugal | CD Tondela | 31 | 1 | 3 | 6 | 2 |
| 17/18 | Liga Portugal | Desportivo Aves (- 2020) | 17 | 3 | 1 | 3 | 0 |
| 16/17 | Liga Portugal | CD Nacional | 31 | 3 | 4 | 1 | 0 |
| 15/16 | Liga Portugal | CD Nacional | 34 | 9 | 12 | 3 | 0 |
| 14/15 | Liga Portugal | SC Braga | 26 | 4 | 3 | 2 | 1 |
| 13/14 | Liga Portugal | Académica Coimbra | 14 | 4 | 2 | 6 | 0 |
| 13/14 | Liga Portugal | SC Braga | 8 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 12/13 | LaLiga | Real Betis Balompié | 10 | 1 | 0 | 3 | 0 |
| 12/13 | Serie A | Siena FC | 9 | 0 | 2 | 1 | 0 |
Kotimaiset cupit
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23/24 | Allianz Cup | Boavista FC | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22/23 | Allianz Cup | Boavista FC | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21/22 | Allianz Cup | CD Tondela | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17/18 | Allianz Cup | Desportivo Aves (- 2020) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15/16 | Allianz Cup | CD Nacional | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14/15 | Allianz Cup | SC Braga | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13/14 | Allianz Cup | SC Braga | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12/13 | Copa del Rey | Real Betis Balompié | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Mannertason seurakilpailut
| Kausi | Sarja | Seura | Ottelut | Maalit | Syötöt | Keltaiset | Punaiset |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | Europa League Qualifying | SC Braga | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pelipaidan numerot
Pelipaidan numerot kirjataan vuodesta 2013 alkaen.
Seura
| Kausi | Seura | Numero | Ottelut | Kapteenina |
|---|---|---|---|---|
| 24/25 | 7 | 32 | 1 | |
| 23/24 | 7 | 32 | — | |
| 22/23 | 21 | 35 | — | |
| 21/22 | 7 | 33 | 6 | |
| 20/21 | 7 | 31 | — | |
| 2019 | 23 | 2 | — | |
| 17/18 | 77 | 19 | — | |
| 16/17 | 7 | 32 | — | |
| 15/16 | 7 | 37 | — | |
| 14/15 | 7 | 36 | — | |
| 2014 | 77 | 14 | — | |
| 2013 | 28 | 13 | — |
Siirtohistoria
| Kausi | Kohteeseen | Tyyppi | Summa |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 22/23 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 20/21 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | 500,0 t. € | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 18/19 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | Vapaa siirto | |
| 17/18 | Siirto | Vapaa siirto |
Markkina-arvo
Nykyinen
150,0 t. €
Kaikkien aikojen korkein
3,0 milj. €
päivä 1. heinäkuuta 2015
- 16.11.2010: €200k, Varzim
- 30.6.2011: €250k, Varzim
- 20.7.2011: €300k, Olhanense
- 2.2.2012: €800k, Olhanense
- 5.7.2012: €2,50m, Real Betis
- 19.8.2012: €1,50m, Real Betis
- 19.6.2013: €1,40m, AC Siena
- 25.7.2014: €2m, Braga
- 1.7.2015: €3m, Real Betis
- 24.2.2016: €2,50m, Nacional
- 29.7.2016: €3m, Nacional
- 22.2.2017: €2,50m, Nacional
- 26.6.2017: €2m, Nacional
- 6.11.2017: €1,75m, Desportivo Aves
- 2.3.2018: €1m, Granada CF
- 30.5.2018: €800k, Granada CF
- 25.1.2019: €500k, Legia Warszawa
- 29.6.2019: €300k, Legia Warszawa
- 15.1.2020: €200k, Legia Warszawa
- 22.10.2020: €400k, Tondela
- 28.1.2021: €600k, Tondela
- 31.5.2022: €500k, Tondela
- 1.11.2022: €500k, Boavista FC
- 16.6.2023: €400k, Boavista FC
- 6.6.2024: €300k, Boavista FC
- 30.5.2025: €200k, Boavista FC
- 22.12.2025: €150k, Leixões
Viimeisin muutos
Usein kysytyt kysymykset
Missä seurassa Salvador Agra viimeksi pelasi?
- Boavista FC on viimeinen seuran tiedoissa oleva seura, jossa Salvador Agra pelasi.
Mitä numeroa Salvador Agra käytti?
- Salvador Agra käytti numero 7 paitaa kaudella 24/25. Seura oli Boavista.
Missä asemassa Salvador Agra pelaa?
- Salvador Agra pelaa asemassa Oikean laidan hyökkääjä.
Kuinka vanha Salvador Agra on?
- Salvador Agra on 34-vuotias, syntynyt 11. marraskuuta 1991.
Mikä oli Salvador Agra:n viimeksi kirjattu markkina-arvo?
- Salvador Agra:n viimeksi kirjattu markkina-arvo oli 150,0 t. €, 22. joulukuuta 2025.
Mikä on Salvador Agra:n korkein kirjattu markkina-arvo?
- Salvador Agra:n korkein kirjattu markkina-arvo on 3,0 milj. €, 1. heinäkuuta 2015.
Kuinka monta maalia Salvador Agra on tehnyt?
- Tilastoissamme Salvador Agra on pelannut 325 ottelua. Näissä tilastoiduissa kausissa Salvador Agra teki 39 maalia. Nämä luvut kattavat vain tilastoissamme olevat kaudet, eivätkä ole täydellinen urataulu.
Kuinka monta A-maaottelua Salvador Agra on pelannut?
- Salvador Agra on pelannut 8 A-maaottelua. Tilastoissamme oleva maajoukkue on Portugali. Salvador Agra teki 2 maalia A-maajoukkueessa.
Mikä on Salvador Agra:n kansalaisuus?
- Salvador Agra:n kansalaisuus on Portugali.
Missä Salvador Agra syntyi?
- Salvador Agra syntyi Vila do Conde, Portugali:ssa.
Kuinka pitkä Salvador Agra on?
- Salvador Agra:n pituus on 1,66 m.
Kummalla jalalla Salvador Agra pelaa?
- Salvador Agra pelaa oikealla jalalla.
Tässä aliosassa ei vielä juttuja
Julkaisemme päivittäin — palaa takaisin, löydät jotain.